Careers

Analityk ds. Nadzoru i Kontroli Działalności Funduszy

Job Req ID 24732373 Location(s) Warsaw, Poland Job Type Hybrid Job Category Compliance and Control

Zakres obowiązków:

  • Weryfikowanie zgodności działalności funduszy z przepisami prawa i z ich statutami w zakresie regulacji AIFMD, UCITS, Ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi i Ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych

  • Przygotowywanie raportów na potrzeby wewnętrzne oraz raportów wynikających z umów z Klientami w tym zasilanie danymi oraz uzgadnianie z Klientami

  • Obsługa Klientów krajowych: Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, Powszechne Towarzystwa Emerytalne
    i Towarzystwa Ubezpieczeniowe, dla których Bank Handlowy pełni rolę Depozytariusza lub Agenta Rozliczającego, w tym udzielanie odpowiedzi na zapytania telefoniczne, mailowe i pisemne odnośnie min. transakcji na papierach wartościowych i aktywów klientów

  • Monitorowanie rozliczeń na rachunkach papierów wartościowych, rachunkach pieniężnych oraz pozostałych rachunkach, na których przechowywane są aktywa funduszy w tym prawidłowość ewidencji środków pieniężnych

  • Monitorowanie przekroczeń dziennych limitów kredytowych pod rozliczenia transakcji na papierach wartościowych

  • Monitorowanie płynności środków finansowych na rachunkach inwestycyjnych funduszy

  • Weryfikacja instrukcji rozliczeniowych przekazywanych przez Klientów w tym obsługa aplikacji występujących w procesie

  • Weryfikacja dokumentacji Klientów w tym monitorowanie zmian statutów, prospektów, polityk rachunkowości funduszy inwestycyjnych i emerytalnych

  • Zbieranie danych i przygotowywanie faktur za usługi depozytariusza

  • Przygotowanie raportów wewnętrznych oraz raportów wynikających z umów z Klientami i wyjaśnianie reklamacji Klientów

  • Podstawowa obsługa operacyjna procesów nadzorczo-kontrolnych

Kwalifikacje:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane ekonomiczne o specjalności finanse i bankowość lub rachunkowość – mile widziani są także studenci IV lub V roku studiów

  • Mile wdziane doświadczenie w pracy związanej z czynnościami kontrolno-nadzorczymi lub wyceną aktywów i ustalaniem Wartości Aktywów Netto funduszy i WAN/j, WAN/c.

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1

  • Mile widziane szkolenia z zakresu obsługi klienta i doświadczenie w tym zakresie

  • Mile widziana znajomość zasad funkcjonowania rynku kapitałowego i regulacji rynkowych w tym zakresie

  • Mile widziana znajomość przepisów prawa w zakresie działalności funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, dodatkowym atutem będzie znajomość regulacji UE w tym zakresie

  • Mile widziana dobra znajomość Microsoft Excel, Microsoft Word

  • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole

  • Zaangażowanie w pracę i rozwój

  • Chęć uczenia się i podejmowania nowych wyzwań a także otwartość na zmiany

Citi Handlowy oferuje:

  • Atrakcyjne i stabilne warunki zatrudnienia

  • Szczegółowe przyuczenie do wykonywania powierzonych zadań i obowiązków w tym przydzielenie opiekuna odpowiedzialnego za przyuczenie

  • Pracę zdalną (po okresie przyuczenia) w trybie 3 dni z biura;

  • Szeroki pakiet świadczeń socjalnych (m.in. opieka medyczna, pakiet Benefit Systems, ubezpieczenia, PPE)

  • Szanse zdobycia doświadczenia i pogłębienia wiedzy w zakresie działalności funduszy oraz działania rynku kapitałowego w tym wiedzy w obszarze bankowości, rozliczeń transakcji na papierach wartościowych, księgowości funduszy

  • Szkolenia min. w zakresie rynków kapitałowych, instrumentów finansowy, samorozwoju i wiele innych

  • Szansę na rozwijanie kariery w międzynarodowym środowisku

Powyższe stanowisko usytuowane jest w strukturze Citi Handlowy (Bank Handlowy w Warszawie SA), zapoznaj się z naszą polityką prywatności: BankHandlowyPolandPrivacyNotice

Job Family Group:

Compliance and Control

Job Family:

Business Control

Time Type:

Full time

Citi is an equal opportunity and affirmative action employer.

Qualified applicants will receive consideration without regard to their race, color, religion, sex, sexual orientation, gender identity, national origin, disability, or status as a protected veteran.

Citigroup Inc. and its subsidiaries ("Citi”) invite all qualified interested applicants to apply for career opportunities. If you are a person with a disability and need a reasonable accommodation to use our search tools and/or apply for a career opportunity review Accessibility at Citi.

View the "EEO is the Law" poster. View the EEO is the Law Supplement.

View the EEO Policy Statement.

View the Pay Transparency Posting

Saved Jobs

You have no saved jobs

Previously Viewed Jobs

You have no viewed jobs